Instagram

Wednesday, 29 March 2017

EduCare w pigułce oraz podatek

EduCare od A do Z

Nadchodzi ten dzień, w którym się zebrałam aby napisać notkę doszczętnie pod każdym pozorem przeznaczoną na jeden z Aupairkowskich programów, którym jest EduCare, zatem zacznijmy od początku, przechodząc do dzieła. Zdaje sobie sprawę, że notka może być trochę długa, ale chciałabym załączyć wszystkie informacje jakie są w tej dziedzinie i przychodzą mi do głowy.

Jest to program dla osób, którym bardziej zależy na nauce i robieniu kursów, aniżeli opiekowaniu się dziećmi. Najdroższy z 3 dostępnych programów i dostępny tylko i wyłącznie w APIA (Au pair in America), przy czym kwota jaką otrzymujemy na edukację od rodziny goszczącej, wynosi $1000, a liczbą 12 jest suma kredytów, które musimy uzbierać. Należałoby też dodać, że można te kursy zrobić na "odbębnienie", jeżeli komuś na nich nie zależy i nie chcę nikogo tu obrażać, ale też można skorzystać z darmowych kursów, jeśli w danej okolicy/szkole są one dostępne, wtedy zebrane przez nie kredyty również będą zaliczone.

Pracujemy 30h tygodniowo z dziećmi, zwykle rodziny decydujące się na program, posiadają starsze dzieci, gdzie obowiązków równoznacznie jest mało, a dużym plusem okazuje się, że rodzinki są w dużych miastach lub takich, które ułatwiają szybki dojazd do, czyli na tzw. obrzeżach. To są główne informacje, reszta z nich jest niezmienna z programem tradycyjnym.

Minusem (oprócz ceny programu, a pojawia się ona stąd, że edukacja w Ameryce jest bardzo droga), może się okazać tygodniowe pocket money (nasze kieszonkowe ~ $150), ale przy dobrym rozplanowaniu, ze spokojem na wszystko powinno wystarczyć.

Jeżeli chodzi o podatek, możemy poprosić rodzinkę aby z tej sumy nam miesięcznie już od niego odejmowała daną kwotę (+/- $20), nie wszystkie osoby odprowadzją podatek, część robi to później albo pod koniec i wtedy sumka się może niezła uzbierać. Bardzo fajną i pomocną stroną dot. podatków jest: KLIK , a do obliczeń: KLIK2

Mam nadzieję, że chociaż w małej części przybliżyłam wam program ;)

(A! I założyłam instagrama, więc jakby ktoś był zainteresowany to: joswj :D)


8 comments:

 1. no jak sobie dobrze rozplanujesz to wiadomo,że te 150 $ mogą wystarczyć :)
  Dobrze,że podałaś te pomocne linki co do podatków,przydadzą się ! :D
  :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. W zupełności się zgadzam, że jeśil się przyjmie dobrą strategię to wystarczą :D
   Mój wyczyn pisemny został doceniony, dziękuję <3

   Delete
 2. Hej :) a dlaczego zdecydowalas sie na ten program? Masz jakieś konkretne kursy na myśli? Czy po prostu chciałaś mmiej pracować? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kurs ten najbardziej do mnie przemawia, ze względu na to, że mogę to potem dodać do CV i więcej zrobić niż na normalnym programie. Konkretne kursy mam na myśli, ale to na razie pozostawię tajemnicą. Cały czas chodził za mną klasyczny program, aż po prostu dostałam iskierkę, która w moim przypadku napomniała mi o paru rzeczach, dlatego tymbardziej skłaniam się ku EduCare :)

   A mniej pracować - tu po części ma też swoje plusy, ale program jest dla osób głównie, które lubią i potrafią się nimi zajmować, prawda? Także tutaj też się zaliczam, żeby nie było potem nieporozumień :)

   Delete
  2. Nie chciałam Ci niż zarzucać, wiadomo nawet jeżeli lubimy dzieci to każda z nas chciałaby pracować jak najmniej :) więc nie uważam, żeby to było coś złego :) A z prawkiem na pewno nie długo się już uporasz! Bo chyba niewiele Ci zabrakło prawda? :) Poza ty jeszcze kupa czasu! Pozdrawiam :)

   Delete
 3. ZDJĘCIE <3 JESTEŚ NAJPIĘKNIEJSZA <3

  ReplyDelete
 4. Słońce! A lekarka wypełniła Ci tę deklarację po Angielsku?

  ReplyDelete
 5. Great blog, dear:)
  If you want, we can follow each other. Kisses
  http://fashionsecrets-oksana.blogspot.com

  ReplyDelete